سفارش آنلاین گواهینامه ایزو

دریافت CE چه کمکی می کند؟

در این متن می خواهیم در ارتباط با مدرکی صحبت کنیم که هر شرکت تولیدی برای ارسال محصولات خود به کشورهای عضو اتحادیه اروپا بدان نیاز دارد. هم چنین مهم ترین بخش در خصوص اخذ CE mark چگونگی دریافت آن است که بسیاری از صاحبان کسب و کارهای مختلف می خواهند در ارتباط با آن اطلاعاتی به دست بیاورند.

هر محصولی اگر بخواهد وارد اتحادیه اروپا شود نیاز است که سه الزام ایمنی، بهداشت و محیط زیست محصول بر اساس الزامات اتحادیه اروپا مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد. بر همین اساس داشتن گواهی CE mark یکی از ملزوماتی است که شرکت ها برای صادرات خود نیاز به آن دارند.

چگونگی دریافت CE

اما برای دریافت این مدرک نیاز است که محصولات تولید شده از لحاظ انطباق با الزامات مورد تایید اتحادیه اروپا مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد و سپس دستورالعمل های مربوطه پیاده سازی شود و تمامی مستندات و فرم های لازم در این خصوص نزد شرکت نگهداری شود.

دریافت CE

محصولاتی که می توانند CE mark بگیرند

محصولات عمده ای که می توانند این نشان تجاری را دریافت کنند شامل موارد زیر است:

  • تجهیزات پزشکی
  • تجهیزات الکتریکی
  • تجهیزات حفاظت شخصی
  • اسباب بازی ها
  • ماشین آلات
  • آسانسور

برای برخی از محصولات، ارزیابی های ویژه ای صورت می گیرد و در این خصوص موسسات مورد تایید، باید رضایت دهند که آیا محصول شما مطابق با نیازهای فنی خاص است یا خیر. این مورد برای تمامی محصولات واجب نیست و تنها بخشی از محصولات بدین کار نیاز دارند.

هم چنین اگر محصول شما نیازی به تایید یک نهاد مستقل نداشته باشد، پس شما باید مطمئن شوید که آن را با الزامات فنی مطابقت می دهد. این اصل شامل برآورد و مستندسازی خطرات احتمالی هنگام استفاده از محصول شما می باشد.

بر همین اساس پرونده فنی محصول خود را شامل تمامی ارزیابی های کلی باید تکمیل کنید و این بخش شامل تمامی مواردی است که نشان دهند انطباق محصول شما مطابق با الزامات اتحادیه اروپا است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ما تماس بگیرید.